Na lillalou.blogspot.com pojawiła się notka o rysowaniu włosów w moim wykonaniu ;) Zapraszam!

piątek, 11 października 2013

013. Bluzki i spodnie.

Hejka! W dzisiejszej notce na prośbę Karaoli szkoła rysowania bluzek i spodni. Znów pokażę tylko podstawowe kroje, na których podstawie możecie tworzyć nowe, własne ubranka ;) Tak więc nie przedłużając, zaczynajmy!

BLUZKI
1.
Na początek bluzka z przezroczystą warstwą. Oczywiście możecie tworzyć mnóstwo różnych zestawień kolorów i krojów.
Najpierw malujemy leciutko tą zewnętrzną warstwę oraz poprawiamy kontury bluzki "w środku".
Już teraz możemy zamalować sobie te kawałki, które nie będą pod przezroczystą warstwą, w moim przypadku (a raczej w przypadku mojego rysunku) będą to jedynie ramiączka od koszulki. Nie zapomnijcie o cieniowaniu!
Na zewnętrznej warstwie rysujemy lekkie poziome załamania materiału, można też lekko pocieniować, ale pamiętajmy, że ta warstwa ma być przezroczysta, więc żeby nie przesadzić z intensywnością koloru ;)
No i teraz lekko cieniujemy koszulkę. Po skończonej pracy można jeszcze raz przetrzeć bluzkę gumką, żeby stworzyć większe refleksy świetlne.

2.
Teraz bluzka z bufiastymi rękawami. Jak je narysować?
Malujemy lekko całą powierzchnię rękawa na wybrany kolor, zaznaczamy załamania (gęsto położone przy sobie kreseczki) przy dole...
... i cieniujemy!
 
Możecie tak sobie kombinować z różnymi wzorami i kolorami :)

3.
Można też narysować bluzkę ze ściągniętymi rękawami. Naprawdę trudno mi tak to wytłumaczyć, żeby instrukcja jej rysowania była rozległa, ale praca przy tego rodzaju bluzce to jedynie zaznaczanie załamań i cieniowanie. Może mieć teoretycznie rożne długości rękawów, ale wydaje mi się, że najczęściej są spotykane właśnie takie przed łokieć (w przypadku takiego kroju).  Dlatego zaznaczcie załamania materiału tam, gdzie materiał się ściąga;
i pocieniujcie. Malujcie poziomo, bo tak też układają się załamania na naszej bluzce :)

4.
Ostatnia bluzka, jaką wam pokażę będzie taka króciutka :) Przy takim kroju załamania tworzą takie fale na bluzce, pamiętajmy więc, aby zaznaczyć to przy dole.
Cieniujemy zgodnie z kolorem całej bluzki, a ponieważ moja ma być biała, więc cienie będą szare.
:D

SPODNIE
A teraz czas na spodnie. W tej notce pokażę wyłącznie trzy ich rodzaje, myślę, że resztę można bardzo łatwo nauczyć się samemu, ale niewykluczone, że będzie druga część tego postu, jednak nie obiecuję. Myślę, że na razie to, co dziś przygotowałam, wam wystarczy ;)
1.
Spodnie dzwony dziś wyszły niby z mody, ale nadal są cool. Ponieważ są to jeansy, więc musimy kolorować je w takie pionowe paski, które później fajnie oddadzą fakturę materiału. 
Na zdjęciu może nie widać tak tego efektu, ale na serio to naprawdę fajnie wygląda :) 
Na spodniach typu dzwony wszystkie kreski są proste, więc jeśli kolorujecie, to nie zaokrąglajcie linii.

2.
Rurki, czyli teoretycznie najłatwiejsze do narysowania spodnie, kolorujemy w ten sam sposób co dzwony. Chyba, że to mają być legginsy, wtedy powierzchnia będzie gładka, ale o tym rodzaju spodni będzie oddzielna notka.
Rurki najczęściej są biodrówkami, choć to nie jest żelazna reguła :)

3.
Ostatni krój, który wam pokażę, to tzw. spodnie marchewki, zwężane u dołu. Często mają wysoki stan, możecie go narysować wraz z guzikami. Na górze musi być sporo poziomych załamań.
Można je narysować lepiej, hah. Nie zapomnijcie o szerokiej górze.

No, mam nadzieję, że pomogłam i to będzie wszystko na dziś, następna notka już jutro (hmm, a może nawet dziś... choć nie obiecuję). Pa!

1 komentarz: