Na lillalou.blogspot.com pojawiła się notka o rysowaniu włosów w moim wykonaniu ;) Zapraszam!

piątek, 7 marca 2014

033. Clawdeen Wolf cz.1 [włosy i skóra]

Hej! Na prośbę jednej z czytelniczek dziś rozpoczniemy tutorial o rysowaniu jednej z Monster High - Clawdeen Wolf.
Najpierw szkicujemy włosy. Nie zważając na gotowy ich szablon w książeczce, jeśli takowy macie, nad czołem rysujemy przerwany na prawie środku łuk.
Od prawej jego części rysujemy najpierw łuki w górę i prawo, potem szkicujemy włosy opadające w dół, które wychodzą na czoło i kości policzkowe. Ponieważ są mocno falowane, nie żałujcie sobie zawijanych linii, a wręcz unikajcie prostych.
Nad tymi łukami włosy rysujemy jakby w taki trójkąt, co później da efekt, że nie są przyklejone do czoła, lecz lekko odstają. Tą trójkątną część zamalujemy ciemnym kolorem, jakby te włosy były pod spodem.
Z tej strony też rysujemy grube pukle włosów, jeden również powinien opadać przez kość policzkową modelki.
Nad trójkątem włosów rysujemy ucho na bazie takiego krzyżyka, który prawe ramię ma o wiele dłuższe niż lewe. Zaznaczamy również dwa kolczyki Clawdeen.
Krzyżyki w środku wymazujemy malutką gumką (ja używam ołówka mechanicznego, on ma taką wąską gumkę, więc to nie problem zmazywać małe powierzchnie; inną dobrą do tego celu jest gumka chlebowa, którą można kształtować w dowolny sposób [mimo że takowej nie posiadam]). Rysujemy też ledwo wystający kawałek drugiego ucha.
Nad prawym uchem rysujemy jeszcze grubą warstwę włosów, oszczędni bądźmy bardziej nad lewym.
Kończymy włosy, szkicując pukle kawałek za ramiona.
Szkicujemy ubranie Clawdeen (ale nim zajmiemy się w drugiej części).
Włosy rysujemy drobnymi, zaokrąglonym zgodnie z konturami kreseczkami. Najpierw używamy karmelowej kredki (jest to pewien odcień jasnobrązowy, ja używam tutaj kredek LYRA). Tam, gdzie fale włosów uwypuklają się, zaznaczamy refleksy.
W kilku miejscach zaznaczamy mahoniowe pasemka (wyglądają trochę jak czerwone, no ale to czerwony nie jest).
Teraz ciemnobrązową kredką pokrywamy resztę niezamalowanych na mahoniowo pasem włosów. Wcześniejsza karmelowa warstwa nadaje kolejnej fajnego, ciepłego odcienia w stylu Clawdeen.
Teraz, aby jeszcze bardziej uwypuklić fale, tam gdzie są wklęsłe, malujemy jeszcze ciemniejszym odcieniem brązowego, tak jak to widzicie na rysunku.
Można, ale nie trzeba, poprawić jeszcze włosy cienkopisami w odpowiednich kolorach (na mahoniowym musiałam akurat użyć ciemnego czerwonego, ale po nim poprawiłam brązowym). To nada głębi kolorowi i struktury poszczególnym włosom.
Refleksy lekko zamalowujemy pierwotnym, karmelowym kolorem.
Zajmiemy się teraz makijażem. Powieki jednolicie poprawiamy ciemnym fioletem.
Od nich cieniujemy na zewnątrz jaśniejszym, różowawym odcieniem fioletu.
W oryginale Clawdeen ma jeszcze pomalowane dolne powieki, więc tak też narysowałam, choć wam nie polecam, bo oczy wyglądają na zmęczone albo podbite xD
Usta konturujemy ciemniejszym odcieniem czerwonego.
A następnie jaśniejszym cieniujemy do środka, pozostawiając lekkie refleksy na środku.
Tęczówki oczu cieniujemy ciemnym żółtym.
Pozostała jeszcze skóra. Lekko i jednolicie zamalowujemy ją ciemniejszym odcieniem cielistego (kremowego).
I właściwie pomarańczowym cieniujemy najciemniejsze miejsca, jasne przecierając jeszcze gumką. Było już późno, więc w tym świetle na zdjęciu skóra ma trochę nienaturalny kolor, ale na serio jest lepiej. Chciałam tymi odcieniami wzmocnić ciemną karnację Clawdeen, normalnie do skóry używam cielistego i ciemnego cielistego, pomijając jasny pomarańczowy.
Brwi zaznaczamy brązowym cienkopisem.
Cienie wzmacniamy jeszcze czarną kredką.
Tymi samymi odcieniami cieniujemy uszy, ciemnym żółtym kolczyki.
W podobny sposób cieniujemy resztę skóry (jak widzę, zapomniałam jeszcze o kawałku wystającego spod krótkiej bluzki Clawdeen brzucha, no ale to się nadrobi w kolejnej części ;P).
To na tyle jeśli chodzi o część pierwszą. Mam nadzieję, że się przydało! Czekajcie na kolejne części! Powodzenia w rysowaniu :)
~Lili555


8 komentarzy:

  1. Mam pytanie:
    czasami jak projektuję używam pisaków np. do dodatków itp.
    Są spoko Bo nie przebijają ale nie wiem czy dobrze robię...
    Czy ty uważasz że używanie pisaków do projektów to dobra decyzja?
    Jeśli tak to daj proszę kilka rad jak nimi dobrze malować i do czego najlepiej
    Pozdrawiam i proszę o odp.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Pisaki brokatowe, żelowe i zwykłe świetnie nadają się do małych elementów, bo mają cienkie rysiki. Tam gdzie trudno "wepchnąć" kredkę, możemy posłużyć się pisakami, zwłaszcza jeśli chcemy podkreślić ten kolor (pisaki są mocniejsze). Można też nimi obrysować kontury po tej stronie, po której jest umowny cień na rysunku, co nada takiej głębi przez mocniejszy kolor.

      Usuń
  2. Witam serdecznie - zapraszam do wzięcia udziału w konkursie Lilla Lou http://kreatywnik.bloog.pl/id,340636496,title,O-powrocie-do-starych-aktywnosci-oraz-konkursowej-niespodziance-dla-Was,index.html

    OdpowiedzUsuń
  3. www.olcia-projektuje.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  4. Cudnie zrobiłaś te włosy :)

    OdpowiedzUsuń
  5. twarz wyszła ci prześlicznie . Mogę wiedzieć jakim kredkami malujesz

    OdpowiedzUsuń
  6. Fajny pomysł z clawdeen. Mogłaś skore jeszcze przyciemnic, ale i tak wyszło pięknie *U*

    OdpowiedzUsuń